Usuwanie owłosienia laserem

Na przestrzeni wieków kanon urody wśród kobiet bardzo się zmieniał. Raz w modzie były obfitsze kształty innym razem mniej wybujałe, wszystko podkreślane było z pomocą stroju. Jednak w przeciągu ostatnich dekad zupełnie zmieniło się podejście do owłosienia u kobiet. Tak jak jeszcze w latach osiemdziesiątych było ono czymś naturalnym, obecnie jest passe i większość pań się go pozbywa. Codzienne golenie nóg z pomocą żyletki może być pracochłonne, dlatego warto skorzystać z lepszej opcji.

Pracę nad odpowiednią technologią umożliwiającą usuwanie owłosienia laserem, zostały zapoczątkowane w latach 60-tych XX wieku. Wówczas jednak narzędzie było mało precyzyjne, wiązka była zbyt długa przez co niekiedy uszkadzała skórę. Lata 70-te przyniosły bardziej precyzyjny i bezpieczniejszy mechanizm, jednak urządzenie było zbyt duże, przez co nieporęczne. Dopiero w 1983 roku udało się otrzymać zadowalające rezultaty. Tamtejsza technologia odświeżana jest do dzisiaj.

Właściwie na czym polega usuwanie owłosienia laserem? Proces może wydawać się skomplikowany, jednak jego mechanizm jest bardzo prosty. Urządzenie generuje wiązkę lasera, o mocy precyzyjnie dopasowanej do grubości włosa oraz jego koloru. Wiązka dostaje się pod powierzchnię skóry, gdzie energia z niej pochodząca wnika w melaninę, w której mieści się mieszek włosowy, po czym niszczy go, uniemożliwiając odrost włosa. Zabieg należy powtarzać kilkukrotnie, na ogolonych nogach. Bowiem rzadko zdarza się, że każdy z naszych włosów rośnie w tym samym czasie, także proces dzieli się na etapy.

Jeszcze 10 lat temu na usuwanie owłosienia laserem mogły pozwolić sobie tylko bogatsze panie. Dzisiaj, dzięki upowszechnieniu i ulepszeniu technologii, wydatek ten wielu osobom wydaje się marginalny, zwłaszcza, że po skończeniu serii zabiegów, już nigdy nie będziemy musieli martwić się o owłosienie. Coraz częściej także panowie decydują się na laser, szczególnie w przypadku pleców. W każdym mieście z pewnością znajdziemy salon, w którym usługa tego typu będzie dostępna.