Depilacja laserowa

Kobietom żyjącym we współczesnych czasach znacznie łatwiej jest dbać o urodę niż przed wiekami. Mamy do dyspozycji skuteczne kosmetyki, sprawdzone suplementy, innowacyjne zabiegi medycyny estetycznej. Również depilacja owłosienia jest łatwiejsza niż kiedykolwiek, mamy do dyspozycji wiele metod, jednak większość z nich działa krótkotrwale. Od dekady w Polsce dostępna jest depilacja laserowa, na którą decyduje się coraz więcej kobiet. Czy metoda ta jest bezpieczna? Na czym właściwie polega?

Pierwsze prace nad tego typu technologią zapoczątkowano w latach sześćdziesiątych zeszłego wieku, jednak rezultat ni był zadowalający. Dopiero dwie dekady później powstał pierwszy, poręczny laser który nie parząc skóry usuwał włoski. Jednak jeszcze kilkanaście lat trwało wprowadzanie ulepszeń, dzięki którym obecnie przeprowadzana depilacja laserowa jest szalenie skuteczne. Przeprowadzać ją można na każdego koloru i grubości włosach, bowiem według nich dostosowuje się moc wiązki lasera. Każda kobieta, która wybiera się na zabieg powinna ogolić z pomocą zwykłej żyletki włosy, bowiem na gołej skórze odbywa się depilacja. Zabieg należy powtórzyć kilka razy, bowiem za pierwszym posiedzeniem nie wszystkie włosy będą w momencie wzrostu, a jest to warunek wymagany.

Wiele osób podchodzi sceptycznie do używania lasera na skórze, szczególnie delikatnych partiach bikini. Jednak współcześnie stosowane urządzenie, przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności jest zupełnie bezpieczne. Jednak aby móc wybrać się na zabieg, nasza skóra powinna być pozbawiona otwartych ran oraz poważniejszych zadrapań, bowiem laser może jeszcze mocniej je poranić. Depilacja laserowa jest wbrew pozoru nieskomplikowanym procesem. Wiązka o odpowiedniej mocy wprowadzana jest pod skórę, do mieszka włosa, w którym dochodzi do zwiększenia temperatury, która bezpowrotnie niszczy cebulkę.

Każda kobieta, która chce na zawsze pozbyć się problemu depilacji, powinna wybrać laser. Jest to bezpieczna i bardzo skuteczna metoda. Po kilku zabiegach wykonanych w salonie będziemy mieć problem z głowy na zawsze.