Depilacja laserowa dla mężczyzn

Zabiegi depilacji cieszą się coraz większym powodzeniem. Jest to skuteczna metoda na to, aby za pomocą lamp laserowych pozbyć się zbędnego owłosienia na stałe. Konieczne jest wykonanie przynajmniej kilku zabiegów. W zależności od metody oraz urządzenia ich liczba może być różna. Depilacje laserową wykonuje się w odstępach czasowych co 3-4 tygodnie. Przyczyna takiej częstotliwości zabiegów jest spowodowana fazami wzrostu włosa. Laser najskuteczniej działa, kiedy włosy są w fazie wzrostu (anagen). Metoda laserowa jest najbardziej skuteczna w przypadku włosów ciemnych, czarnych, ponieważ laser emituje fale, które pochłaniane przez melaninę zawartą we włosie wytwarzają ciepło i niszczą mieszki włosowe. Nowe włosy nie pojawiają się, bądź są o wiele delikatniejsze, słabsze oraz rzadsze. Współcześnie panuje moda na depilacje laserową, jednak wciąż zabiegom tym poddają się w szczególności panie. Nie są to jednak zabiegi przeznaczone wyłącznie dla kobiet i poleca się je mężczyznom, którzy mają problem z nadmiernym owłosieniem.

Części ciała, które najczęściej depilują sobie mężczyźni
Wśród klientów gabinetów kosmetycznych oferujących zabiegi z zakresu depilacji laserowej, mężczyźni najczęściej decydują się na usuwanie owłosienia z pleców. Jest to fragment ciała, na którym istniejące włosy są niezwykle niekomfortowe. Wpływają na złe samopoczucie mężczyzn szczególnie w miejscach publicznych, takich jak: plaże oraz baseny. Część klientów decyduje się również na usuwanie owłosienia z palców u stóp, wierzchu dłoni, ale także z klatki piersiowej (szczególnie w sytuacji, gdy rozłożenie włosów na klatce piersiowej tworzy tak zwane „kępki”, a nie równomierne owłosienie).

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?
Depilacja laserowa jest bardzo bezpiecznym zabiegiem
, jednak aby nie pojawiały się działania niepożądane należy przestrzegać odpowiednich zasad przed i po zabiegu, trzeba więc odpowiednio się do tego przygotować. Dlatego najlepiej jest zasięgnąć informacji o zakazanych czynnościach i środkach przynajmniej miesiąc przed zabiegiem. Zabronione jest bowiem między innymi: korzystanie z solarium, opalanie się oraz przyjmowanie niektórych leków.