Depilacja laserowa dla kobiet

Depilacja laserowa to najnowszy trend w salonach kosmetycznych. Coraz więcej kobiet decyduje się na tego typu zabieg. Maszynki do golenia, domowe depilatory, kremy usuwające owłosienie są coraz rzadziej stosowane. Dzieje się tak, ponieważ usuwanie niechcianego owłosienia wymienionymi wyżej metodami często podrażnia skórę, co sprzyja zapaleniu mieszków włosowych, a także zabiegi usuwania włosów za pomocą depilatora czy wosku należą do bardzo bolesnych. Do tego włosy pojawiają się po kilku dniach, często wrastając się pod skórę, co wygląda nie estetycznie, a próby wyskubania włosów zza skóry przynosi kolejne uczucie bólu. Depilacja laserowa jest najlepszym rozwiązaniem, usuwa niechciane owłosienie nawet z najbardziej wrażliwych miejsc bez uczucia bólu.

Jakie zalety przypisuje się depilacji laserowej?

Na pewno do największych zalet usuwania owłosienia metodą laserową jest całkowity brak bólu podczas zabiegu. Depilacja laserowa jest bezinwazyjna, nie podrażnia nawet bardzo wrażliwej czy alergicznej skóry. Wiązka lasera przenika przez skórę i niszczy mieszki włosowe, nie podrażniając przy tym delikatnej struktury naskórka. Depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna. Kolejną pozytywną zaletą depilacji laserowej jest fakt, że po trzech – czterech zabiegach włoski zostają całkowicie usunięte w ponad dziewięćdziesięciu procentach. Jest to wspaniała wiadomość dla wszystkich kobiet, które mają dosyć golenia co drugi dzień nóg, pach czy miejsc intymnych.

Wskazania przed zabiegiem

Minimum miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z depilacji niechcianego owłosienia. Jest to konieczne, ponieważ włosy rosną w różnym tempie, a laser usuwa skutecznie tylko te włosy, które są w stanie wzrostu, a nie uśpienia w mieszku włosowym. Aby laser usuną jak najwięcej włosów podczas jednego zabiegu, konieczne jest niegolenie się przez ten czas.

Kilka tygodni przed zabiegiem należy również zrezygnować z opalania się na słońcu oraz w solarium. Jeżeli opalenizna została uzyskana samoopalaczami, należy poczekać, aż zejdzie, wcześniej depilacja laserowa nie będzie możliwa.