Co to jest depilacja

Depilacja jest zabiegiem sprowadzającym się do usunięcia owłosienia. Znanych jest wiele metod pozbywania się nieestetycznych włosów, od depilacji mechanicznych przez chemiczne, do tych najbardziej nowoczesnych, laserowych.

Depilacja laserowa jest wskazana do osób, u których standardowe metody pozbywania się owłosienia pozostawiają podrażnienia bądź są niewystarczające. Laserową depilację można prowadzić zarówno w okolicach twarzy, np. do usunięcia wąsika, jak i w okolicach pach, pleców, łydek, ud, klatki piersiowej, brzucha i ramion, a także okolic bikini. Metoda jest wysoce skuteczna, na ogół już pierwsza terapia przynosi znaczące rezultaty. Depilacja laserowa pomaga pozbyć się owłosienia na najbliższe 10-15 lat. Zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy. Ma to związek z tym, że włosy nie rosną jednocześnie. Na fototerapię reagują jedynie te, które aktualnie znajdują się w fazie wzrostu. Pozostałe przechodzą przez fazę katagenu, czyli uśpienia. Wytwarzają za mało melaniny, by mogły zaaprobować światło lasera. Zabieg należy powtórzyć kilka razy, aby fototerapia objęła zasięgiem wszystkie włosy. Pojedyncza sesja zabiegowa to koszt ok. 200-600 zł, w zależności od kliniki i miejsca umiejscowienia włosów. Czasami pozostają włosy jasne i cienkie.

NA CZYM POLEGA LASEROWE USUWANIE WŁOSÓW?

Zabieg sprowadza się do podgrzania wiązką promieni świetlnych poszczególnych mieszków włosowych. Przenikająca wiązka energii jest absorbowana przez melaninę, czyli pigment. Wiązka światła uszkadza wyrastające włosy oraz mieszek włosowy, dzięki czemu keratynowe twory nigdy nie odrosną. Technologia uniemożliwia zniszczenie innych tkanek. Metoda jest więc, całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna.

Przed dokonaniem zabiegu należy znaleźć klinikę, która posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości. Przed zabiegiem skórę należy odpowiednio natłuszczać przez kilka dni, specjalnie przygotowanym kremem. poza tym, powinno się unikać solarium, nie stosować naskórnie preparatów z retinoidami i kwasami.